İhtiyaç Kredisi mi Çekmeliyim, Nakit Avans mı?

10:48
İhtiyaç Kredisi mi Çekmeliyim, Nakit Avans mı?


İhtiyaç Kredisi mi, Nakit Avans mı?

Bankalar tarafından her geçen gün rekabet arttığı için müşterilerine kolaylık sağlamak adına kişilerin ihtiyaçlarına karşılık olarak nakit avans, ihtiyaç kredisi gibi birçok imkân sunuluyor. Bu yüzden müşteriler ihtiyaçlarını karşılamak için kimi zaman kredi kullanırken kimi zaman da nakit avans kullanabiliyor. Fakat ihtiyaç sahipleri bu ürünleri kullanmadan önce çok sık duyduğumuz ihtiyaç kredisi mi, nakit avans mı ikilemine düşüyorlar. Bizimde sık sık duyduğumuz bu soru karşısında okurlarımıza daha net bir bilgi verebilmek için bu yazımızda sorunuza cevap vereceğiz. İhtiyaç kredisi faiz oranları göz önünde bulundurulduğu zaman nakit avansın faiz oranlarına kıyasla daha düşük gibi gözüküyor. Fakat bankalar bazı zamanlarda uyguladıkları kampanyalar sayesinde nakit avansın daha cazip ve daha uygun olduğu da söylenebilir.
Uzun vadeli bir ihtiyaç kredisi kullanacaksanız eğer pek tabi nakit avansa oranla ihtiyaç kredisinin faiz oranları ve vade olanağı daha çoktur. Uzun vadelerde ihtiyaç kredisi daha avantajlı hale geldiği gözle görülür bir şekilde anlaşılabiliyor. Bankalardan alacağınız ürün ve hizmetin sadece faiz oranlarına bakılarak o ürünün uygun olduğunu düşünemeyiz bunun yanında dosya masrafı, sigorta ücreti gibi ek durumlarda olduğu için genel tabloya bakılmalıdır.
İhtiyaç kredisi mi, nakit avans mı sorusuna karşılık yazdığımız bu yazıyı toparlayacak olursak eğer iki ürününde uygun olduğu zamanlar vardır. Uzun vadeli ve yüksek miktarda bir ihtiyaç kredisi çekecekseniz eğer nakit avansa oranla bu tabi ki de daha mantıklı bir seçimdir. Ancak kısa vadede düşük miktarda bir nakit avans kullanacaksanız eğer ihtiyaç kredisine oranla bunun masrafları ve ek koşulları olmadığı için daha avantajlı çıkacaksınız. Nakit avans bir diğer artı durumu da dosya masrafı gibi ek koşulları olmadığı için bankaların internet şubelerinden ve ya sms ile bile çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Masraf ve zahmet çekmeyeceğiniz için nakit avans düşük miktarlarda ve birkaç haftalık kısa vadeli yakın zamanda geri ödenebilecek bir miktar olduğu için kesinlikle ihtiyaç kredisine nazaran nakit avans daha mantıklı bir seçimdir.

"İhtiyaç Kredisi mi Çekmeliyim, Nakit Avans mı?"' yorum yapınız

Yorum Gönder

Bu blogta yorum yapan kullanıcıların yorumlarından sitemiz sorumlu değildir. Lütfen yorumlarda Telefon ve iletişim bilgisi vermeyelim.